Info@ArazBilgiSoft.com  |    0914 753 9249  |   045 3326 2009

تکنولوژی های مورد علاقه ما

خیلی ها ایستاده اند برای آنچه که می خواهند به آن برسند، ما در حال گذریم

برای رسیدن به اهداف بزرگ باید هدفمند گام برداریم شرکت نرم افزاری آراز بیلگی سافت برای رسیدن به اهداف خود، از تکنولوژی های روز دنیا بهرمند می باشد و همیشه در جهت کسب ایده آل ها برای استفاده بهترین ها است. در ادامه به مروری کوتاه از تکنولوژی های مورد استفاده شرکت نرم افزاری آراز بیلگی سافت پرداخته ایم.

Microsoft.net

Microsoft.net

مایکروسافت دات نت مدل برنامه نویسی منسجم وجامع و سازگار مایکروسافت، برای توسعه برنامه های کاربردی، که توانایی ارتباط امن و یکپارچه با فرآیندهای کسب و کار را دارند فراهم می نماید. یک فناوری نرم افزاری است که بر روی تمامی ویرایش های سیستم عامل ویندوز مایکروسافت قابل اجراست و در سیستم عامل های دیگر از جمله لینوکس و مکینتاش نیز وارد شده است. این چارچوب (Framework.NET)شامل مجموعه ای از زبان های برنامه نویسی است که سی شارپ و ویژوال بیسیک مهمترین آنها می باشند. به این معنی که کد تمام زبان ها به یک زبان میانی به نام اسمبلی ترجمه شده و توسط یک ماشین مجازی بر اساس نیازها و مشخصات هر سیستم عامل و سخت افزار به اجرا در می آیند. تكنولوژی دات نت و نسخه های visual studio مايكروسافت نوآوری های عمده ای برای برنامه نويسان و توسعه دهندگان نرم افزار محسوب می شوند اين نسخه ها پيشرفت های چشمگيری در بهره وری. امنيت. اعتماد پذيری و قابليت استقرار را با خود همراه دارند. چارچوب دات نت استاندارد و سکوی جدید شرکت مایکروسافت می باشد که برای طراحی، پیاده سازی و توسعه نرم افزار فراهم شده است. این سکو در سال 2000 میلادی توسط مایکروسافت معرفی شد و تحول جدیدی در صنعت نرم افزار ایجاد نمود. این چارچوب امکاناتی را فراهم آورده است که نرم افزارها بتواند در هر جا، هر زمان، روی هر پلت فرم و دستگاه های کوچک و بزرگ اجرا شوند. زیر بربنایی ترین عنصر چارچوب دات نت، Common Language RunTime می باشد که مسئول کنترل، مدیریت و اجرای تمام برنامه هایی است که بر پایه دات نت و با استفاده از کتابخانه کلاس آن نوشته شده اند.

Java

Java

یک زبان برنامه‌نویسی شئ‌گراست، زبان جاوا شبیه به سی پلاس پلاس است اما مدل شیءگرایی آسان‌تری دارد و از قابلیت‌های سطح پایین کمتری پشتیبانی می‌کند. یکی از قابلیت‌های اصلی جاوا این است که مدیریت حافظه را بطور خودکار انجام می‌دهد. ضریب اطمینان عملکرد برنامه‌های نوشته‌شده به این زبان بالا است و وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیست، به عبارت دیگر می‌توان آن را روی هر رایانه با هر نوع سیستم‌عاملی اجرا کرد. که مانند کد ماشین هستند و به ویژه وابسته به سیستم‌عامل خاصی نیستند. برنامه های نوشته شده به زبان جاوا، توسط کامپایلر جاوا به یک کد میانی (Byte Code) تبدیل می شود و بدین ترتیب توسط ماشین مجازی جاوا می تواند در محیط های مختلفی اجرا شود.

Python

Python

یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره، سطح بالا، شیءگرا و مفسری است فلسفه ایجاد آن تاکید بر دو هدف اصلی خوانایی بالای برنامه‌های نوشته شده و کوتاهی و بازدهی نسبی بالای آن است.کلمات کلیدی و اصلی این زبان به صورت حداقلی تهیه شده‌اند و در مقابل کتابخانه‌هایی که در اختیار کاربر است بسیار وسیع هستند. یک کار غیر معمول که در طراحی این زبان انجام گرفته، استفاده از فاصله و جلوبردن متن برنامه برای مشخص کردن بلوک‌های مختلف کد است. پایتون مدل‌های مختلف برنامه نویسی (از جمله شیء گرا و برنامه نویسی دستوری و تابع محور) را پشتیبانی می‌کند و برای مشخص کردن نوع متغییرها از یک سامانه پویا استفاده می‌کند. این زبان از زبان‌های برنامه نویسی مفسر بوده و به صورت کامل یک زبان شی‌گرا است که در ویژگی‌ها با زبانهای تفسیری پرل، روبی، اسکیم، اسمال‌تاک و تی‌سی‌ال مشابهت دارد و از مدیریت خودکار حافظه استفاده می‌کند.

JQuery

JQuery

کتابخانه جاوااسکریپت سبک وزن می‌باشد که برای ساده کردن نوشتن اسکریپ‌های سمت - مشتری در HTML طراحی شده است JQuery شامل ویژگی‌های زیر می‌باشد:
1- به عناصر موجود در پرونده دسترسی پیدا کرد و آن‌ها را تغییر و دستکاری نمود
2- کنترل آسان و قدرتمندتر رویدادها(Events)
3- دستکاری CSS
4- ایجاد افکت و حرکات انیمیشین
5- توسعه دادن پلاگین‌ها
6- برنامه‌های کوچک سودمند

XML

XML

ایجاد فناوری XML یا زبان نشانه گذاری توسعه‌پذیر را باید بدون تردید یکی از بزرگ‌ترین و اساسی‌ترین گامهایی به حساب آورد که در مسیر حل مشکل مقیاس‌پذیری در اینترنت مدرن برداشته شده‌است. در حال حاضر، گوناگونی، میزان، و ابعاد فراوان به‌کارگیری XMLدر اغلب زمینه‌ها و ساختارهای اینترنت امروزین به راستی شگفت‌آور است. فقط به عنوان نمونه، باید یادآور شد که تقریباً تمامی فناوری‌های خدمات وب، گرافیک برداری مقیاس‌پذیر، آردی‌اف، و بسیاری از موارد دیگر، تنها با XML انجام‌پذیر است. چرایی و چگونگی این امر برای فهم آسانتر و درک همه جانبه‌تر اینترنت در حال حاضر، و به ویژه، جهت آشنایی با تدابیری که بشر برای هموار نمودن راه‌های گسترش آن در آینده اتّخاذ خواهد کرد، از اهمّیّت بالایی برخوردار است.

HTML5

HTML5

زبان توصیف ساختار صفحه‌های وب است. زبانی‌است برای نشانه‌گذاری ابرمتن که برای تدوین قالب و طراحی صفحه‌های وب به کار می‌برند. دستورعمل‌های این زبان، برچسب (Tag) نام دارند که محتوای یک صفحه وب، با آن‌ها، نشانه‌گذاری شده و بدین‌ترتیب، نحوه نمایش آن صفحه برای مرورگرهای وب، توصیف می‌شود هر یک از برچسب‌های HTML، معنا و مفهوم خاصی دارند و تأثیر مشخصی بر محتوا می‌گذارند؛ مثلاً برچسب‌هایی برای تغییر شکل ظاهری متن، نظیر درشت و ضخیم کردن یک کلمه یا برقراری پیوند به صفحات دیگر در HTML تعریف شده‌اند.HTML زبان برنامه‌نویسی نیست، بلکه زبانی برای نشانه‌گذاری ابرمتن است و اساساً برای ساخت‌مند کردن اطلاعات و جدایش اجزای منطقی یک نوشتار نظیر عناوین، تصاویر، فهرست‌ها، بندها و جداول به کار می‌رود. از سوی دیگر، HTML را نباید به عنوان زبانی برای صفحه‌آرایی یا نقاشی صفحات وب به کار بُرد، این وظیفه اکنون بر دوش فناوری‌های دیگری همچون CSS است.

CSS

CSS3

روشی ساده برای نمایش چیدمان و جلوه‌های تصویری (مانند نوع قلم، رنگ و اندازه‌ها) بر صفحه‌های وب است. شیوه‌نامه آبشاری از جنس زبان‌های نشانه‌گذاری، با ساختار متن ساده رایانه هستند و درون هرکدام، دستورهایی آبشار مانند و پی‌درپی، برای چگونگی نمایش هر صفحه وب افزوده می‌شود. به گفته‌ای ساده تر، این دستورها روش نشان داده شدن قلم‌ها و اندازه شان، رنگ‌ها و پس زمینه‌ها، روش چیدمان موزاییک‌های دربرگیرنده داده‌ ها، و بسیاری دیگر از عنصرهای ساختار هر صفحه وب را، درون خود جای می‌دهند. بیشترین استفاده‌ای که از این زبان در حال حاضر می‌شود مشخص کردن سبک صفحه وب HTML است.

Ajax

Ajax

مجموعه‌ای از استانداردها و فناوری‌های وب است که به کمک آنها می‌توان برنامه‌هایی مبتنی بر وب تولید کرد که به آسانی با کاربران تعامل داشته باشند. با استفاده از این فناوری ها و با کمک انتقال تکه‌های کوچک داده و اطلاعات از رایانه خادم (Server)، صفحات وب از حالت منفعل خارج می‌شوند و واکنش هایی مناسب با رویدادها انجام می‌دهند Ajax معماری جدیدی برای برنامه‌های تحت وب است، که با سرعت بسیار زیادی در حال گسترش بوده، و کمتر کاربر اینترنت است که هنوز گذرش به یکی از صفحاتی که با این معماری ساخته شده‌اند نیفتاده، و از قابلیت‌های فوق‌العاده آن بهره‌مند نشده باشد. Gmail، Google Map، Google Suggest، Orkut، و اسامی آشنای دیگر، نمونه‌هایی هستند از کاربرد Ajax با استفاده از این معماری، صفحات وب تعامل بسیار خوبی با کاربران خواهند داشت. بعلاوه، مهم‌ترین مزیت این معماری این است که دیگر برای انجام هر کاری، لازم نیست صفحه وب دوباره بارگذاری شود.

نحوه سفارش

شرکت نرم افزاری آراز بیلگی سافت جهت پاسخگویی به مشتریان محترم آمادگی هرگونه انتقاد و پیشنهادی را دارا می باشد.
این حق شماست که بهترین ها را داشته باشید و ما در تلاش هستیم که ایده آل ها را برای شما فراهم کنیم.

حرکت به بالای صفحه